عکاسی مدلینگ و اسپرت در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامع و کاملی در خصوص عکاسی مدلینگ و اسپرت به شما عزیزان بدهیم.

عکاسی مدلینگ و اسپرت
عکاسی مدلینگ و اسپرت

عکاسی مدلینگ و اسپرت شاخه بسیار جذابی از عکاسی است به شرط آنکه عکاس بتواند تفکر و سلایق و خلاقیت خود را در عکس بگنجاند. البته در ایران عکاسی اسپرت به معنای دیگری به کار می رود که در زیر نمونه کارهای عکاسی مدلینگ و اسپرت  بهترین آتلیه تهران را مشاهده می کنید. آتلیه اسپرت آونگ با خلاقیت و ایده های جدید همراه با نور پردازی و تجهیزات حرفه ای و دکوراسیون مناسب با سوژه بهترین عکسها را ثبت خواهد کرد.

در عکاسی مدلینگ و اسپرت ، نهایت تجربه و مهارت عکاس، سلیقه‌ی خاص و ایده‌های خلاقانه عکاس اهمیت بسیاری دارد. این سبک عکاسی چیزی بسیار فراتر از انتظارات شما از یک عکاسی ساده و آسان با روتوش معمولی است. شما به وضوح متوجه تفاوت اساسی و قابل توجه عکاسی اسپرت توسط عکاسان حرفه‌ای با عکاسی معمولی و انواع دیگر عکس‌های آتلیه‌ای می‌شوید. علاوه بر این، شما با دیدن نتایج نهایی عکس‌های اسپرت خود، شگفت زده خواهید شد، چرا که این عکس‌ها تنها نمایی از ظاهر فیزیکی شما را نشان نمی‌دهند، بلکه سبک ویژه‌ی عکاسی، دیدی متفاوت از شخصیت درونی شما را آشکار می‌کنند.

عکاسی مدلینگ و اسپرت
عکاسی مدلینگ و اسپرت

آتلیه عکاسی مدلینگ حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

عکاسی مدلینگ و اسپرت یکی از انواع آتلیه ها به شمار می رود که بسیاری از افراد برای عکس گرفتن به این آتلیه مراجعه می کنند و بهترین و زیباترین عکس ها را می گیرند. در عکاسی مدلینگ و اسپرت برخی از نکات باید به خوبی رعایت شود که شما با توجه به این نکات بهترین و جذاب ترین عکس ها را خواهید گرفت. بسیاری از افراد به نکاتی که در عکاسی مدلینگ و اسپرت باید وجود داشته باشد آشنایی ندارند، این دسته از افراد باید به خوبی با این نکات آشنایی داشته باشند تا عکس های جذاب را در آلبوم خود داشته باشند، برای اینکه با این نکات آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را ارائه می دهیم.

عکاسی مدلینگ و اسپرت
عکاسی مدلینگ و اسپرت

نکاتی که در آتلیه عکاسی مدلینگ باید به آنها توجه کرد :

همانطوری که بیان کردیم فردی که عکاس ، عکاسی مدلینگ و اسپرت می باشد باید به خوبی با برخی از نکات آشنایی داشته باشد تا بهترین عکس ها را از مشتری بگیرید، این نکات عبارت می باشد از :

✔ نقشه کار:

شما در عکاسی مدلینگ و اسپرت پیش از اینکه مشتری درخواست خود را بدهد باید در مورد خواسته او اطلاعات لازم را داشته باشد، در عکس گرفتن برنامه ریزی قبلی خود را هرگز فراموش نکنید، البته باید دقت داشته باشید که خلاقیت و الهام گرفتن از دیگر صحنه ها را هم دست کم نگیرید نکته ای که شما باید به آن دقت داشته باشید این است که به هیچ عنوان کپی نکنید، چرا که در این صورت شما هیچ گونه خلاقیتی نخواهید داشت و افرادی که به دنبال عکس های مدلینگ هستند به سراغ شما نمی آیند.

✔ لوکیشن:

یکی از نکاتی که در عکاسی مدلینگ و اسپرت بسیار مهم می باشد و باید به آن توجه داشته باشید لوکیشن عکس گرفتن است. شما باید چندین لوکیشن مناسب را برای عکاسی مدلینگ و اسپرت انتخاب کنید تا برای مشتریان جذابیت و تازگی داشته باشد. شما می توانید در هر محیطی که راه می روید یکی از بهترین مکان های آن محیط را به عنوان لوکیشن مدلینگ انتخاب کنید. یکی دیگر از نکاتی که بسیار مهم است و باید به آن هم توجه داشته باشید تناسب بین لوکیشن و ژست های افراد می باشد. به عنوان مثال اگر لباس های افراد اسپرت می باشد باید از ژست هایی که هیجان دارد استفاده کنید. تمرکز کردن روی جزئیات تاثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن عکس ها دارد، چرا که در برخی از مواقع سنگ ها و یا حتی برخی از دیوارهای خرابه هم زیبایی زیادی در عکس ها دارند.

✔ مدل :

شما باید در انتخاب مدل خود برای عکاسی مدلینگ و اسپرت  وسواس زیادی به خرج دهید، چرا که مدل به تنهایی نقش بسیار مهمی در عکس های شما دارد، در واقع اصلی ترین و مهمترین ابعادی که در عکس قرار می گیرد مدل می باشد و تمامی توجه و تمرکز بر روی آن مدل است. توانایی مدل در ژست گرفتن و اینکه در عکس ها مصنوعی نباشد بسیار مهم است و اگر او به خوبی توانست ژست های زیبایی بگیرد باید بدانید که حرفه ای می باشد و بدون شک مدل شما عکس ها را زیباتر خواهد کرد. مدل شما باید حسی را که می خواهید را به عکس منتقل کند تا رضایت شما در عکاسی مدلینگ و اسپرت را به دست‌آورد.

✔ نورپردازی :

برای عکس گرفتن در عکاسی مدلینگ و اسپرت بهتر است از چندین نور استفاده کنید، چرا که رنگ های متنوع زیبایی بیشتری را در عکس ها ایجاد می کند. شما باید برای عکس گرفتن مدلینگ حالت های مختلفی را امتحان کنید تا بهترین و جذاب ترین حالت را به دست آورید. نور شما در عکس ها باید با سوژه تنظیم شود، چرا که برخی از این نورپردازی ها برای خانم ها بسیار مناسب است و برای آقایان به هیچ عنوان مناسب نمی باشد، به همین دلیل به این مورد توجه بسیاری باید داشته باشید. برای چهره هایی که حالت اخم دارند بهتر است از سایه هایی تیز و خشن استفاده کنید. همچنین برای چهره هایی که لبخند به لب دارند باید از سایه هایی نرم و لطیف استفاده شود.

✔ تناسب :

تناسبی که بین رنگ های فضا و سوژه شما وجود دارد در عکاسی مدلینگ و اسپرت بسیار مهم می باشد و اگر شما به آن دقت داشته باشید جلوه بسیار زیبایی به عکس های شما داده می شود. بر این اساس شما باید تناسب رنگ ها را در عکاسی مدلینگ بسیار جدی بگیرید تا عکس های زیبا و جذابی داشته باشید.

✔ تجهیزات :

شما در عکاسی مدلینگ و اسپرت به برخی از تجهیزات بسیار مهم و ضروری نیاز دارید که تمامی آنها را در محیط های باز نیاز خواهید داشت؛ به همین دلیل همیشه آنها را همراه خود داشته باشید. انواع دوربین ها و لنزهای متنوع را همراه خود داشته باشید، همچنین دو مموری کارت هم که از پیش حافظه آن را به طور کلی خالی کرده اید را هم در بین تجهیزات خود قرار دهید. عکس هایی که خام هستند حجم بسیار زیادی می گیرند، به همین دلیل شما باید همیشه دو مموری کارت خالی همراه خود داشته باشید، تا در صورتی که حم دوربین شما پر شد از آن مموری کارت ها استفاده کنید.

✔ وقفه هایی برای استراحت :

هنگام عکاسی در عکاسی مدلینگ و اسپرت عوامل بسیار زیادی امکان دارد موجب خستگی عکاس و مدل شود، به همین دلیل آنها نیاز به استراحت دارند. در صورتی که شما استراحت کنید خستگی از تنتان بیرون می رود و با انرژی بیشتر عکس های خود را خواهید گرفت. اگر خستگی در چشمان مدل وجود داشته باشد بدون شک عکس های زیبایی نخواهید داشت. بدون شک به طور مداوم کار کردن افراد را خسته می کند، به همین دلیل باید در بین کار خود زمانی را برای استراحت خود مشخص کنید تا انرژی از دست داده خود را یکبار دیگر به دست آورید.

اگر نکاتی را که در بالا برای عکاسی مدلینگ و اسپرت بیان کردیم را رعایت کنید، عکس های بسیار زیبا و جذابی را خواهید گرفت. امروزه عکاسی مدلینگ بسیار رایج شده است و به همین دلیل شما باید توانایی و تخصص ویژه ای در این زمینه داشته باشید.

عکاسی مدلینگ و اسپرت
عکاسی مدلینگ و اسپرت

برای عکاسی اسپرت چه وسایلی همراه خود داشته باشیم ؟

موارد مورد نیاز در عکاسی مدلینگ و اسپرت

در صورت امکان هنگام مراجعه به آتلیه عکاسی مدلینگ و اسپرت موارد زیر را رعایت کنید:

(همچنین دارا بودن هیچ آیتمی اجباری نیست اما قطعا در جذابیت عکس ها تاثیر میگذارد)

نکات مورد توجه خانمها و آقایان:

      • اگر بدن منعطفی ندارید چند روز قبل از عکاسی اسپرت در محدوده کمر و دستهایتان نرمش انجام دهید
      • لباسی را بپوشید که کاملا اندازه شما باشد
      • اگر زوج هستید به هارمونی رنگی لباسهایتان دقت کنید (در هرلباس میتوانید یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی در نظر بگیرید)
      • اگر قدتان نسبت به همسرتان کوتاهتر میباشد لباسهای بالاوپایین تنه با رنگهای متفاوت شما را بلندتر نشان میدهد
      • اگر چاق هستید لباس های یک دست و یک رنگ بپوشید (از رنگ تیره استفاده کنید)
      • از لباس هایی با رنگ های شاد هم استفاده کنید
      • زیورآلات. کلاه و عینک دودی فراموش نشود
      • کفشهای مناسب با لباس
      • لباسهای تابستانه و زمستانه میتوانید همراه خود داشته باشید
 

موارد مورد نیاز در عکاسی مدلینگ و اسپرت برای بانوان

 
      • پیراهن کوتاه مجلسی
      • تیشرت
      • شلوارک
      • لباسهای سفید ، مشکی ، طوسی
      • تاپ
      • ساپورت رنگ بدن
      • کیف لوازم آرایش

موارد مورد نیاز درعکاسی مدلینگ و اسپرت برای آقایان

 
      • تیشرت
      • پیراهن سفید و مشکی فراموش نشود
      • شلوار کتان مشکی و جین
      • جورابهایتان همرنگ شلوار یا تیره‌تر باشد
      •  
 
همراهان عزیز آتلیه عکاسی مدلینگ و اسپرت آونگ با توجه به متعهد بودن مجموعه نسبت به خواسته مشتریان عزیز ، امکان قرار دادن بیشترعکاسی مدلینگ و اسپرت در وبسایت وجود ندارد ، جهت بازدید از نمونه های بیشتر با هماهنگی قبلی به دفتر عکاسی مدلینگ و اسپرت مراجعه نمایید. لازم به ذکر است عکس های قرار گرفته در سایت با اجازه از مشتریان عزیزمان می باشد.
عکاسی مدلینگ و اسپرت
عکاسی مدلینگ و اسپرت
‫5/5 ‫(1 نظر)

آدرس

تهران ، قصر دشت ، ۳۱۲

تماس با ما

۰۹۱۲۲۲۱۵۰۹۰ , photogallery.avang@gmail.com

تماس با ما